„Mosty łączą”

28.03.-02.04.2019 r.

W dniach 28.03. – 02.04.2019 r. grupa uczniów z klas III-VI wraz z opiekunami: p. J. Sucharzewską i M. Kwiatkowską-Gromnicką gościła w Berlinie. Razem z partnerską szkołą Evangelische Schule Pankow uczniowie z Wrocławia brali udział w projekcie „Brücken verbinden” („Mosty łączą”), dofinansowanym przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Projekt rozpoczął się wspólną wycieczką, był to rejs statkiem po Szprewie, dzięki któremu uczestnicy mogli podziwiać Berlin z nieznanej wcześniej perspektywy. Po rejsie, w wiosennym parku Tiergarten, odbył się mały piknik połączony z budowaniem „żywych mostów”. Uczniowie obydwu szkół wykazali się dużą kreatywnością. Sobotnie przedpołudnie rozpoczęła wyprawa do Muzeum Iluzji (Ilusionsmuseum), która dostarczyła wielu wrażeń. Następnie, w ramach gry terenowej, uczestniczy projektu rozpoznawali detale architektoniczne pięciu mostów na wyspie Museumsinsel. Zwieńczeniem sobotniego programu było wejście na wieżę Katedry Berlińskiej (Berliner Dom). Resztę weekendu Wrocławianie spędzili u goszczących ich rodzin, które starały się zapewnić im wiele atrakcji. W poniedziałkowy poranek uczestniczy projektu spotkali się w szkole, aby w mieszanych grupach pracować na sześciu kreatywnych stacjach związanych z tematyką projektu. We wtorek rano, po pożegnaniu w szkole, pełni pozytywnych wrażeń Wrocławianie, wyruszyli w drogę powrotną. Materialnym śladem projektu są skonstruowane mosty, jednak rezultaty projektu, zgodnie z zamierzeniem, sięgają dużo głębiej – zostały nawiązane międzynarodowe kontakty i przyjaźnie.

 

Zapraszamy do GALERII

Zmień rozmiar czcionki
Contrast