Notice: Indirect modification of overloaded property WP_Post::$ancestors has no effect in /home/users/cekiron/public_html/diakonia_new/wp-content/themes/ecdie-polsko-niemiecka/page-child.php on line 29

DORADZTWO ZAWODOWE W POLSKO-NIEMIECKIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ:

W PNSP, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego, realizowany jest wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego i roczny plan realizacji doradztwa zawodowego.  Na różnych przedmiotach nauczyciele rozmawiają z uczniami o zastosowaniu zdobytej wiedzy i umiejętności w przyszłym życiu, nie tylko zawodowym. Uczniowie klasy siódmej i ósmej mają w roku szkolnym dodatkowo 10 godzin doradztwa zawodowego ze szkolnym doradcą zawodowym.

SZANOWNI RODZICE!!!

Ukończenie szkoły podstawowej wiąże się z koniecznością wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Podczas zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie, pod kierunkiem doradcy, zastanawiają się co jest dla nich ważne, jakie mają zainteresowania, predyspozycje, jakie są możliwości dalszego kształcenia, czym różnią się typy szkół ponadpodstawowych. Poznają zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Uczą się obliczania swoich punktów rekrutacyjnych i oceniają szansę dostania się do konkretnej szkoły.

Wybór przez dziecko szkoły ponadpodstawowej, wiąże się z określeniem kierunku dalszego rozwoju.  Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub obserwujecie wahanie dziecka i niepewność, namawiamy do skorzystania z rozmowy indywidualnej ze szkolnym doradcą zawodowym. Doradca może towarzyszyć dziecku w poszukiwaniu informacji o szkołach ponadpodstawowych, zwróci uwagę na istotne informacje w opisie klas, którymi Państwa dziecko się interesuje. Ważne, żeby efektem podjętej decyzji o wyborze określonej szkoły i klasy, była pełna satysfakcja i przekonanie, że jest to właściwy wybór.

DRODZY  UCZNIOWIE!!!

Dużą wagę należy przywiązywać do pozyskania informacji o szkołach znajdujących się w ofercie edukacyjnej. Odwiedźcie te szkoły, porozmawiajcie z uczniami i nauczycielami. Po zapoznaniu się z pełną ofertą wrocławskich szkół, z opisem klas i dodatkowymi propozycjami przygotowanymi dla Was przez interesujące Was szkoły, decyzja stanie się łatwiejsza.

Wybierając typ szkoły powinniście wziąć pod uwagę m. in. swoje zainteresowania, stan swojego zdrowia i uzyskiwane wyniki w nauce.

Zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą szkół Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra na naszej stronie www.diakonia.pl w zakładce Edukacja oraz z ofertą wrocławskich szkół publicznych ponadpodstawowych, którą znajdziecie na  stronie www.edu.wroclaw.pl

Ważne informacje na temat rekrutacji przeczytacie na stronie www.doradcy-wroclaw.pl

W zakładce dla ucznia szkoły podstawowej można sprawdzić m. in. wyniki rekrutacji z lat ubiegłych do publicznych szkół ponadpodstawowych.

Warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z indywidualnej rozmowy ze szkolnym doradcą zawodowym.

Prosimy o umówienie się za pośrednictwem poczty elektronicznej:
irena.klaskala-zaczkiewicz@diakonia.pl,
aleksandra.grobelna@diakonia.pl.