DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Dzień Otwartych Drzwi

18.03.2023 r. w godz. 10.00 – 13.00

W sobotę (18.03.) dla uczniów i rodziców odwiedzających naszą szkołę przygotowane zostaną następujące atrakcje:

• Sala 007

– stacja języki obce (języki: niemiecki, angielski) – Dzień Św. Patryka – Dzień Irlandii (Fotobudka oraz zadania leksykalno-plastyczne)

– aktywność „Alle meine Tiere” – piosenki z gestami, koordynowanie gry – wordwall na tablicy interaktywnej oraz gry typu „Memory”

• Sala 008

– stacja gry i zabawy rozwijające myślenie logiczne i twórcze, kreatywność, koordynację wzrokowo-ruchową – szachy ogrodowe (zadania szachowe)

– puzzle XXL, gry podłogowe (wykonane własnoręcznie), poduszkowiec z wykorzystaniem balonów, zabawy z masą solną, prace plastyczno-techniczne z kubków oraz papierowych talerzyków

– filmy na tablicy interaktywnej (występy artystyczne uczniów PNSP)

• Sala 011

– stacja matematyczno-chemiczna – gry i zabawy matematyczne, czyli „Wesoła geometria”, pokaz i warsztaty origami, prezentacja na tablicy interaktywnej

– pokaz doświadczeń chemicznych

• Sala 012

– stacja muzyczna – gra na gitarze, nauka gry na gitarze, prezentacja różnych instrumentów muzycznych

• Sala 014

– stacja polonistyczno-historyczna – gry i zabawy językiem polskim, czyli nie taki ,,język polski” straszny, jak go malują (KREATYWNE ZAJĘCIA Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KAŻDEGO)

– quiz i kolorowanki historyczne

• Pracownia ceramiczna

– zajęcia dla dzieci

• Dział sportowy

– aktywne oprowadzenie po terenach rekreacyjnych i bloku sportowym. Zaproszenie przyszłego ucznia do zabawy i ruchu z wykorzystaniem bazy sportowej

• Stoisko informacyjne dla uczniów i rodziców