PSZOK CZYLI PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH

PSZOK CZYLI PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH

Czy to możliwe, że przebywanie w miejscu zwanym potocznie ,,wysypiskiem śmieci” może być ciekawe? My przekonaliśmy się o tym dzisiaj (24 października 2022 r.) I potwierdzamy: tak, PSZOK jest interesującym miejscem. Wszyscy wiedzieliśmy o segregacji śmieci dużo. Dziś przekonaliśmy się, że ludzie wyrzucają przeróżne przedmioty, nie tylko butelki, puszki czy resztki jedzenia, ale nawet psie budy… A czy wiecie jak wyglądało radio lub telewizor 50 lat temu? My się dzisiaj tego dowiedzieliśmy, ponieważ lekcja ekologii była bardzo niestandardowa. Oprócz informacji o rozkładających się przez tysiące lat zabawkach zobaczyliśmy na własne oczy humus (nie mylić z hummusem). Niektórzy nawet nie wiedzieli, co to jest. Od dziś pamiętamy, że jest to wierzchnia, najbardziej urodzajna warstwa ziemi. I coś takiego zobaczyliśmy również w PSZOK-u.

Uczniowie PNSP

Zmień rozmiar czcionki
Contrast