20-LECIE ECDiE

25.05.2019 r. odbył się Festyn Fundacji ECDiE upamiętniający 20-lecie pracy naszych szkół i placówek.

Festyn rozpoczął występ chóru złożonego z przedstawicieli wszystkich placówek pracujących na terenie Fundacji. W części oficjalnej obchodów uroczyście odsłonięto Krasnale i symbolicznie posadzono Drzewa Pamięci.

Na zaproszonych gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez pracowników szkół i placówek m. in.:

„Czasoprzestrzeń zabawy” – zabawy dla dużych i małych,

”Czasoprzestrzeń rękodzieła” – warsztaty kreatywne,

”Czasoprzestrzeń rekreacyjna” – zabawy sportowe oraz kiermasz.

Uczestnicy festynu mogli też podziwiać zabytkowe samochody, motocykle, wejść do wozu strażackiego, karetki, wziąć udział w hipoterapii, obejrzeć pokaz aikido. Na głodnych i spragnionych czekał GRILL BAR, stoisko z lodami i watą cukrową. Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa przygotowała: gry i zabawy matematyczne i językowe, ORIGAMI, zabawy z różnych stron świata, programowanie Ozobota, doświadczenia dla dzieci np. erupcję wulkanu, kącik plastyczny – malowanie na folii oraz stoisko ekologiczne.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Wszystkim gościom dziękujemy za aktywne uczestnictwo.