PROJEKT WYMIANY MIĘDZYNARODOWEJ

W dniach 27.09-2.10.2018 r. nasza szkoła gościła grupę uczniów z partnerskiej szkoły Evangelische Schule Pankow, wraz z Opiekunami. Ten pełen wrażeń czas upływał pod hasłem naszego wspólnego, dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży projektu, „Budowanie mostów nad Odrą i Szprewą”. W ramach tego przedsięwzięcia odwiedziliśmy „Kolejkowo”, gdzie po zwiedzeniu wspaniałej ekspozycji „światów w miniaturze” braliśmy udział w warsztatach modelarskich. Sobota upłynęła pod znakiem wody: płynęliśmy statkiem po Odrze, a następnie udaliśmy się do Hydropolis. W niedzielny poranek spotkaliśmy się na nabożeństwie w Kościele Opatrzności Bożej. Poniedziałek stał pod znakiem budowania mostów. Stworzyliśmy bardzo ciekawe konstrukcje! Co najważniejsze: podczas tych niezapomnianych dni staraliśmy się budować również te niematerialne „mosty”: życzliwości i zaufania. Mamy nadzieję, że wzmocnią one więź między naszymi partnerskimi szkołami, a wiele nawiązanych przez nas w tym czasie kontaktów z rówieśnikami z Berlina zaowocuje pięknymi i trwałymi przyjaźniami.

Zapraszamy do GALERII

Zmień rozmiar czcionki
Contrast