„Mam na imię Adam i chodzę do Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej. W naszej szkole mamy duży wybór różnych zajęć. Od rana do obiadu mamy lekcje obowiązkowe. Uwielbiamy korzystać z tablic multimedialnych. Przerwy spędzamy na szkolnym podwórku. Po obiedzie mamy różne ciekawe zajęcia i kółka. Najbardziej lubię ceramikę i szachy. Moje ulubione kółka to kółko przyrodnicze i historyczne. Mamy również dużo sportu i lekcji języka niemieckiego. Co roku jeździmy na Białą Szkołę na narty. Często mamy organizowane różne wycieczki. Bardzo lubię moją szkołę.“

Adam T., kl. 5

W Polsko-Niemieckiej Szkole Podstawowej realizowane są programy nauczania zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Lekcje odbywają się w małych zespołach uczniowskich pięć dni w tygodniu, zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Nauczanie odbywa się w j. polskim. Dzieci realizują rozszerzony program nauczania języka niemieckiego (5-6 godz. tyg. od kl. I). Dodatkowymi przedmiotami nauczanymi w j. niemieckim są zajęcia komputerowe w kl. III oraz krajoznawstwo krajów niemieckojęzycznych od kl. V. Od klasy IV jedna godzina języka niemieckiego jest prowadzona przez nauczyciela niemieckojęzycznego.

Zajęcia obowiązkowe w klasach I-III:

• edukacja wczesnoszkolna w języku polskim
  • język niemiecki (4-5 godz. tyg.)
  • zajęcia sportowe
  • zajęcia komputerowe

Zajęcia dodatkowe:

• j. niemiecki (dodatkowy, w ramach godzin popołudniowych)
  • j. angielski
  • j. chiński
  • ceramika
  • muzyka
  • Aikido
  • terapia logopedyczna (wg. potrzeb)
  • zajęcia sportowe
  • gimnastyka korekcyjna
  • religia rzymskokatolicka
  • szachy
  • zajęcia taneczne
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia muzyczne
  • kółka przedmiotowe
  • basen (dodatkowo płatny)

Dzieci, które nie uczestniczą w zajęciach dodatkowych, po lekcjach mogą spędzać czas w świetlicy, gdzie do godz. 17:00 mają zapewnioną opiekę pedagogiczną. Podczas długiej przerwy uczniowie korzystają z obiadów w szkolnej stołówce.

Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa realizuje program wymiany szkolnej z Evangelische Schule Pankow z Berlina oraz projekty międzynarodowe na platformie eTwinning.
Atrakcyjną formą edukacji są również tzw. „Białe Szkoły” (nauka jazdy na nartach), które stały się stałym punktem szkolnego kalendarza.

• Sukcesy naszych uczniów -> KLIK

• Wymiana międzynarodowa -> KLIK

• Projekty eTwinning -> KLIK

• Projekt POWER Mobilna Karda Fundamentem Otwartej i Innowacyjnej Szkoły -> KLIK