EUROWEEK 2019

W dniach od 6 do 10 grudnia uczniowie klas VI-VIII Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w obozie językowym „Euroweek – szkoła liderów” w Lądku Zdroju w Kotlinie Kłodzkiej. Podczas pobytu mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych części świata, m.in. z Wietnamu, Gwatemali, Kolumbii, Argentyny i Azerbejdżanu. W programie znalazły się prezentacje krajów pochodzenia wolontariuszy zatytułowane „Flying to…”, nauka tańców narodowych, warsztaty językowe oraz gry i zabawy integracyjne. Dużym zainteresowaniem cieszył się wieczorny program artystyczny, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty i umiejętności językowe. Podczas zajęć uczniowie  nie tylko doskonalili praktyczną znajomość języka angielskiego, ale także rozwijali swoje kompetencje w zakresie pracy w zespole i autoprezentacji. Udział w obozie „Euroweek” był okazją do nawiązania międzynarodowych i międzyszkolnych przyjaźni oraz zdobycia wiedzy na temat różnych krajów i kultur.