DZIEŃ PASZPORTU

6 listopada grupa uczniów klas VI A, VI B oraz VIII wzięła udział w drugiej edycji Dnia Paszportu.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miejski, wrocławskie konsulaty i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a pomysłodawcą tego wyjątkowego Dnia był Kartikey Johri, konsul honorowy Indii.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu konsulów z flagami reprezentowanych państw. W ten sposób uczniowie rozpoczęli podróż przez kraje i kontynenty. Nie zabrakło ciekawostek o poszczególnych państwach, konkursów i tradycyjnych specjałów kulinarnych z poszczególnych regionów. Było to wydarzenie, dzięki któremu uczniowie mogli poznać zwyczaje, kulturę i historię krajów, które mają swoje konsulaty w naszym mieście. Każdy uczestnik otrzymał specjalny paszport, który należało wypełnić pieczątkami odwiedzając stoiska krajów i wykonując różnorodne zadania tematyczne.