„SZTUKA RÓŻNORODNOŚCI”

W dniach 26.09.- 1.10. Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa gościła grupę uczniów ze szkoły partnerskiej, Evangelische Schule Pankow z Berlina, którzy pod opieką swoich nauczycieli, wspólnie z rówieśnikami z Wrocławia, realizowali dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży projekt „Sztuka różnorodności” („Die Kunst der Vielfalt”).

W piątek przed południem Berlińczycy i Wrocławianie zwiedzili razem Dzielnicę Wzajemnego Szacunku, a w niej synagogę, kościół prawosławny, ewangelicki i katolicki, spotykając się z przedstawicielami tych wyznań. Piątkowe popołudnie stało pod znakiem sportu: odbył się tradycyjny mecz Polska-Niemcy, można było także spróbować swych sił w wielu innych zabawach ruchowych, w tym w –cieszącym się szczególnie dużym zainteresowaniem-przeciąganiu liny. W wrażenia obfitował również sobotni spacer śladami różnorodności, podczas którego Spacerowicze przebyli trasę od Ostrowa Tumskiego po Rynek, po drodze wspinając się na Wieżę Matematyczną i podziwiając panoramę ,jakże pięknego w swej różnorodności, Wrocławia. Zwieńczeniem spaceru była gra miejska na Rynku. Jej uczestniczy wykazali się wiedzą, pomysłowością oraz umiejętnością pracy w zespole. W niedzielę Berlińczycy i Wrocławianie spotkali się na wspólnym nabożeństwie w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Opatrzności Bożej. Poniedziałkowe przedpołudnie uczestnicy projektu spędzili na stacjach tematycznie związanych z pojęciem różnorodności, a po południu zgromadzili się na spotkaniu pożegnalnym. We wtorkowy poranek nadszedł czas wyjazdu gości . Świadomość, że wiosną znów będzie okazja do spotkania, tym razem w Berlinie, była dla wszystkich krzepiąca.