MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻY – GRAFENBACH

W dniach od 11 do 19 lipca 2019 r. sześcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem – p. Małgorzatą Kwiatkowską-Gromnicką uczestniczyła w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży w malowniczo położonej miejscowości Grafenbach w zachodniej Karyntii. Wspólnie z młodzieżą z Czech, Serbii, Gruzji i Afganistanu realizowali projekt „Das Geschäft mit der Angst” dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Celem projektu było promowanie międzykulturowych przyjaźni, rozwijanie samodzielności i samorządności oraz doskonalenie umiejętności językowych w zakresie j. niemieckiego. Głównymi elementami programu były warsztaty, animacje językowe, prezentacje i dyskusje. Uczestnicy opracowali także spektakl teatralny „Berg” połączony z tańcem i śpiewem, który zaprezentowali podczas wieczoru pożegnalnego.

Ponadto zorganizowano wycieczkę do miejscowości Klagenfurt am Wörthersee, wędrówki do Diex i Griffen, wizytę w gospodarstwie ekologicznym, gry terenowe i międzynarodowe wieczory z filmami i tańcami. Uczestnicy projektu poszerzali swoją wiedzę w zakresie radzenia sobie ze strachem i manipulowania lękami. Uczniowie nawiązali liczne międzynarodowe przyjaźnie i poprawili swoje umiejętności językowe.