WYCIECZKA DO SYNAGOGI

„Ludzi dzieli się na dobrych i złych”.

Irena Sendler i jej dzieci.

Projekt edukacyjny przygotowany przez klasę 5a i 5b Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej

W I semestrze roku szkolnego klasy 5 a i 5 b przygotowały projekt edukacyjny „Ludzi dzieli się na dobrych i złych”. Irena Sendler i jej dzieci. W ramach projektu uczniowie przeczytali książkę „Listy w butelce”, omówili okoliczności działania Ireny Sendler podczas 2 wojny światowej oraz elementy żydowskiej kultury.

Podczas zajęć dzieci przygotowały gazetkę poświęconą postaci polskiej Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, a także pokojowe przesłanie do swoich rówieśników i nie tylko. Każdy napisał, czego sobie życzy dla wszystkich ludzi, karteczki zostały włożone do słoika na wzór słoików z imionami dzieci Sendlerowej, a następnie podczas wycieczki do Gminy Żydowskiej we Wrocławiu przesłania zostały przekazane jej przedstawicielowi.

Zapraszamy do GALERII

Zmień rozmiar czcionki
Contrast