Projekt „Berlin isst gesund”

Grupa uczniów z Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej, pod opieką P. Małgorzaty Kwiatkowskiej-Gromnickiej i P. Jadwigi Sucharzewskiej, wyruszyła w czwartek 12.04.2018 do Berlina, aby przez pięć kolejnych dni realizować wraz z partnerską szkołą Evangelische Schule Pankow projekt „Berlin isst gesund” („Berlin je zdrowo”). Uczestnicy projektu odwiedzili ekologiczne gospodarstwo rolnicze, gdzie mieli okazję dowiedzieć się, skąd bierze się jedzenie na naszym talerzu.

Największym zainteresowaniem cieszyły się przebywające na terenie tej niezwykłej farmy-muzeum liczne zwierzęta gospodarskie. Weekend uczniowie z Polski spędzili z goszczącymi ich rodzinami, które przygotowały wiele atrakcji i niespodzianek. W poniedziałek odbyły się warsztaty poświęcone zdrowemu odżywianiu, w trakcie których uczestnicy projektu przygotowali wegańskie potrawy. Po wspólnej degustacji i zabawach integracyjnych wszyscy udali się do pobliskiego parku. Pogoda nie była wprawdzie idealna, nie przeszkodziło to jednak nikomu w świetnej zabawie. Przed wyjazdem gości z Wrocławia, we wtorkowy poranek, niemieccy i polscy uczestnicy spotkali się aby posumować projekt i podziękować sobie wzajemnie. Wszyscy zgodnie ocenili projekt jako bardzo udany. Kolejne spotkanie, tym razem we Wrocławiu, planowane jest na wrzesień.

Zapraszamy do GALERII

Zmień rozmiar czcionki
Contrast