11 listopada

Uczniowie i nauczyciele Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej pamiętają o ważnych dla naszej Ojczyzny świętach państwowych.

Tradycyjnie z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VII  9 listopada 2017 r. wzięli udział w projekcie „Teraz Polska”.  Podczas jego realizacji  każda klasa przygotowała i zaprezentowała plakat promujący Polskę. Wiele emocji wzbudziło reklamowanie typowo polskiego  przedmiotu, potrawy lub  narzędzia. Nasi uczniowie postawili  m.in. na jabłka z Grójca, oscypki  z Podhala i  koronki z Koniakowa. Mieli też znakomitą  okazję do śpiewania pieśni patriotycznych  przy akompaniamencie Szkolnego Zespołu Muzycznego.

Podjęte przez uczniów  działania  zespołowe pozwoliły im poczuć  dumę z faktu bycia Polakiem, zaśdzieci obcojęzyczne miały okazję bliżej poznać naszą przeszłość i kulturę.