EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Już po raz 5 obchodzony jest Europejski Tydzień Kodowania- CodeWeek. Z tej okazji w naszej szkole  klasy 4,5,6 uczestniczyły w MARATONIE  z PROGRAMOWANIA.
Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu ucząc się programować z wykorzystaniem Minecrafta. Kodowanie w Minecrafcie polegało na rozwiązaniu czternastu zadań z wykorzystaniem narzędzi programistycznych takich jak powtórzenie, pętla czy instrukcja warunkowa. Używając programowania wizualnego uczniowie sterowali postaciami w świecie Minecrafta. Mogli również zobaczyć jak wygląda zapis stworzonego przez nich programu w języku Java.
Uczniowie za udział w wydarzeniu otrzymali certyfikaty. Już teraz zapraszamy na warsztaty nauki programowania, które planujemy w grudniu z okazji Godziny Kodowania.
Nauczycielka informatyki Jolanta Pelc