Warsztaty z robotyki na PWr

W czwartek 24 listopada 2016 r. uczniowie klas 4-6 PNSP  uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych na Politechnice Wrocławskiej. Zachwyt wzbudziły roboty NAO, które zachowaniem przypominały dzieci. NAO to autonomiczny, programowalny, humanoidalny robot tworzony przez francuską firmę Aldebaran Robotics.  NAO dla uczelni (The Nao Academics Edition) został stworzony dla uniwersytetów oraz laboratoriów w celach badawczych i edukacyjnych. W 2008 umożliwiono instytucjom zakup robota, a od 2011 jest on dostępny dla każdego(1). Od tamtej pory jest używany na wielu uczelniach na całym świecie m.in. na Politechnice Wrocławskiej. Studenci Wydziału Automatyki i Robotyki zaprezentowali nam, w jaki sposób steruje się robotem. Następnie prezes Koła Naukowego Robotyki „KONAR” zaprezentował osiągnięcia studentów w dziedzinie programowania.