Mobilna kadra fundamentem innowacyjnej i otwartej szkoły

Notice: Indirect modification of overloaded property WP_Post::$ancestors has no effect in /home/users/cekiron/public_html/diakonia_new/wp-content/themes/ecdie-polsko-niemiecka/page-child.php on line 29

Z przyjemnością informujemy, że Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa rozpoczęła realizację projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt „Mobilna kadra fundamentem innowacyjnej i otwartej szkoły” będzie realizowany w terminie od 1 września 2017 r. do 30 kwietnia 2019 r. i zakłada  wszechstronny rozwój instytucji w kierunku europejskim, który zostanie osiągnięty poprzez podnoszenie kompetencji kadry nauczycielskiej podczas zagranicznych form doskonalenia zawodowego.

Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przyznana kwota dofinansowania dla projektu wynosi  36 122,92PLN

Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych metod nauczania (szczególnie podczas lekcji języków obcych) i skutecznych metod zarządzania grupą uczniów, poprawa kompetencji językowych nauczycieli, wprowadzenie elementów CLIL na etapie edukacji wczesnoszkolnej, włączenie narzędzia eTwinning do pracy nad projektami realizowanymi w szkole, promowanie wielokulturowości i wielojęzyczności wśród uczniów i nauczycieli oraz rozszerzenie współpracy międzynarodowej.

Głównym działaniem zaplanowanym w ramach projektu prowadzącym do  osiągnięcia przyjętych celów są mobilności, czyli wyjazdy nauczycieli naszej szkoły na zagraniczne szkolenia metodyczno-językowe i kursy językowe. Wszystkie mobilności będą zrealizowane w lipcu 2018 r. Oprócz udziału w samych kursach i szkoleniach na czas mobilności jest zaplanowana aktywność w formie zwiedzania miasta i uczestnictwa w jego życiu kulturalnym, spotkań integracyjnych, pozyskiwania materiałów dydaktycznych i autentycznych, a także nawiązywania kontaktów z nauczycielami z innych państw europejskich w celu poszerzania sieci kontaktów naszej szkoły.

Przewidywanymi efektami udziału nauczycieli w mobilnościach będzie przede wszystkim wdrożenie w naszej szkole nowatorskich metod dydaktycznych, takich jak praca projektem, CLIL – zintegrowane kształcenie przedmiotowo – językowe, wykorzystanie gier, filmów, piosenek i narzędzi TIK. Ważnym aspektem będzie rozszerzenie współpracy międzynarodowej. Szkoła zyska partnerów z innych krajów europejskich, z którymi będzie mogła organizować projekty angażujące uczniów (wymiana korespondencji, eTwinning, video konferencje). Dzięki umożliwieniu kontaktu z wieloma różnymi kulturami i językami w naszej szkole będziemy stale promować postawy otwartości i tolerancji.

Spodziewamy się, że podjęte w ramach projektu działania oraz jego rezultaty przyczynią się do znacznego rozwoju naszej instytucji.

Pliki do pobrania:

• Regulamin rekrutacji KLIK
  • Dokumenty rekrutacyjne KLIK
  • Wyniki rekrutacji KLIK
  • Test poziomujący z języka angielskiego -> KLIK
  • KLIK <- Nasza szkoła
  • KLIK <- Dolny Śląsk
  • KLIK <- Wrocław
  • Plakat -> KLIK
  • Film „Mobilność kadry PNSP” -> KLIK

Nasze aktywności

Rok szkolny 2018/2019