POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO

Od 7 do 9 czerwca 2017 r.

uczniowie klas IV-VI, pod opieką swoich wychowawców, uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej, zorganizowanej przez firmę turystyczną GEODA. Przez 3 dni odwiedzali różne miejsca związane z początkami Państwa Polskiego. W Biskupinie podziwiali pełnowymiarową rekonstrukcję grodu obronnego, na Ostrowie Lednickim, oglądali ruiny kaplicy i rezydencji książęcej, gdzie w 966 roku Mieszko I przyjął chrzest oraz kościoła, w którym w 1000 roku Bolesław Chrobry przyjmował cesarza Ottona III. W Gnieźnie uczniowie zwiedzali Katedrę ze słynnymi drzwiami i interaktywną wystawę plenerową, na której osoby przebrane w stroje z epoki prezentowały dawne rzemiosło, kulturę i obyczaje. W Wenecji oglądali ruiny zamku i wystawę machin oblężniczych, a także Muzeum Kolejki Wąskotorowej, a w Śmiełowie uczestniczyli w grze terenowej w Muzeum Adama Mickiewicza. W Ośrodku w Chomiąży Szlacheckiej, w pięknej scenerii lasu i jeziora, uczniowie uczestniczyli w ognisku, wieczorku tanecznym oraz licznych grach i zabawach sportowo-rekreacyjnych. Podczas wycieczki podróżowaliśmy nie tylko autokarem, ale także promem i kolejką wąskotorową.